Koho voliť v Banskej Bystrici, alebo myslia to vôbec vážne?

Autor: Marek Bulík | 29.5.2017 o 18:31 | (upravené 29.5.2017 o 18:36) Karma článku: 3,56 | Prečítané:  932x

Viem. Je ešte len máj, ale napriek tomu je kampaň v Banskobystrickom kraji v plnom prúde. Máme tu šesť potvrdených kandidátov a jedného existujúceho župana, ktorý sa ešte nevyjadril. 

Keďže volebná kampaň je už všade okolo nás, rozhodol som sa urobiť malý prieskum s jednoduchým cieľom: Myslia to kandidáti na župana BBSK vážne? Dal som si nasledovné kritériá:

  1. Viem ich nájsť na internete? (majú svoju internetovú stránku)

  2. Viem ich nájsť na facebooku? (kto nie je na facebooku neexistuje)

  3. Viem ich kontaktovať na ich mobil? (od voleného funkcionára očakávam priamu spätnú väzbu)

  4. Viem zistiť prečo kandidujú?

  5. Sú transparentní v kampani? (chcú rozhodovať o viac ako 160 mil. EUR ročne, majú zriadený transparentný účet alebo sa len hrajú na transparentných)

Chcem byť spravodlivý, preto som ku každému bodu dal jeden bod za úspech. Idem po jednotlivých kandidátoch podľa abecedného poradia:

Martin Juhaniak

1.Má internetovú stránku s názvom martinjuhaniak.sk (1b). 2. Má facebookový profil Martin Juhaniak- Dobrý Župan Dobrý kraj (1b). 3. Kontakt na svoj mobil neuvádza ani na facebooku ani na svojej stránke. (0b) 4. Na svojej stránke uvádza dôvody svojej kandidatúry (1b) 5. Nemá transparentný účet (0b). Celkom 3 body.

Igor Kašper

1.Nenašiel som jeho internetovú stránku (0b). 2. Má facebookový profil Igor Kašper – Kraj pre všetkých (1b) 3. Kontakt na mobil som nenašiel (0b) 4. Na facebookovom profile uvádza dôvody svojej kandidatúry (1b). 5. Transparentný účet nikde (0b). Celkom 2 body.

Martin Klus

1.Nemá webstránku. (0b) 2. Má facebookový profil Martin Klus (1b) 3. Kontakt na svoj mobil neuvádza (0b) 4. Po dlhom pátraní som našiel zdôvodnenie jeho kandidatúry na facebooku. (1b) 5. Nemá transparentný účet (0b). Celkom 2 body.

Ján Lunter

1.Má webstránku www.lunter2017.sk. (1b) Má facebookový profil Lunter pre lepší kraj (1b). 3. Kontakt na svoj mobil neuvádza (0b) 4. Svoju kandidatúru zdôvodnil aj na facebooku aj na webstránke (1b). 5. Má transparentný účet (1b).

Stano Mičev

1.Má webstránku www.stanomicev.sk. (1b) 2. Má fb profil Stano Mičev (1b) 3. Má uverejnený svoj mobil aj na facebooku aj na webstránke (1b) 4. Dôvody kandidatúry nájdete na facebooku (síce ťažšie) aj na webstránke (1b). 5. Má transparentný účet (1b). Celkom 5 bodov.

Ivan Saktor

Nebudem tu vypisovať, že nič z toho nemá. Jednoducho 0b.

Milan Urbáni

1.Nemá webstránku (0b). 2. Má fb profil Milan Urbáni (1b) 3. Mobil som nenanšiel (0b) 4. Dôvody nájdete na facebooku (1b) 5. Nemá transparentný účet (0b). Celkom 2 b.

Celkové poradie:

  1. Stano Mičev (5b)

  2. Ján Lunter (4b)

  3. Martin Juhaniak (3b)

  4. Milan Urbáni, Igor Kašper, Martin Klus (2b)

  5. Ivan Saktor (0b)

 

V krajských voľbách je jedno či ste z prava, alebo zľava. Ak nemáte vyslovene protištátnu agendu tak ako súčasný župan, je mi ukradnuté z ktorej časti politického spektra pochádzate a tu mi zatiaľ jednoznačne vychádza že Stano Mičev môže všetkých učiť ako sa robí kampaň na župana. Najväčším sklamaním je pre mňa Klus a Lunter, lebo kandidovať a nezverejniť svoje telefónne čísla je jasné oznámenie, že nechcem s voličmi komunikovať. Kandidovať a nemať transparentný účet znamená, že ani kraj nechem veľmi transparentne riešiť. Rečí môže byť veľa, ale skutky ukazujú pravú tvár. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňáka k únosu Vietnamca doteraz nikto nevypočul

Bývalého ministra vnútra ani nepredvolali.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo sa gang financovaný Kremľom usídlil na Slovensku

Aké je posolstvo Nočných vlkov u nás.

DOMOV

Cinkota: Čím viac mi bolo dovolené, tým viac som hranice prekračoval

Verím, že som oveľa múdrejší, hovorí prepustený herec Dušan Cinkota.


Už ste čítali?